Dudak çevresindeki derin kırışıklıklar yaş ilerledikçe daha görünür hale gelir. Bunun sebebi ağız ve çene çevresindeki bağ dokuların sarkmasının, yanaklardaki yağ dokusunun sarkmasına izin vermesidir. Eğer annenizde, babanızda ya da sizden büyük olan kardeşlerinizde derin kırışıklıklar varsa bunun sizde de olması mümkündür. İkinci bir etmen ise sigara kullanımı, güneşe maruz kalma ve kilodaki dalgalanmalar cildin yapı taşı olan kolajen kaybına ve elastikeyet kaybına neden olur.

Combined Products

Anti-bruise + Anti-Aging & Anti-Wrinkle + Anti-Pouch Bags

Kozmetra Eyes and Lips Serum içerdiği Argireline Peptit ile botox alternatifi olarak kırışıklık ve mimik çizgilerinin açılmasına yardımcı olur.[1] Hyaluronik asit ve Dpanthenol desteği ile göz çevresinde hücre yenilenmelerini ve cilt onarımını artırmaya yardımcıdır.  E vitamini ve altı bitki (ayva tohumu, buğday tohumu, nar tohumu, kuşburnu ve atkestanesi) ekstraktı ile güvenle kullanabileceğiniz cilt yenileyici, antioksidan ve anti-aging etkiler oluşturmaya yardımcı bir serumdur.

  • Gözaltı morlukları ve şişkinlikler ile
  • İnce çizgi ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcıdır.

Usage: Mercimek büyüklüğünde serum alın. Göz ve dudak çevresinde temiz cilde sabah akşam tamponlayarak uygulayınız.

PROTECT HOT. Avoid contact with eyes.

INGREDIENTS: AQUA. ACETYL HEXAPEPTIDE-3 (ARGIRELINE). PANTHENOL.  PUNICA GRANATUM (POMEGRANATE) EXTRACT. AESCULUS HIPPOCASTANUM (HORSE CHESTNUT) EXTRACT. ROSA CANINA FRUIT/FLOWER ( ROSEHIP) EXTRACT. PRUNUS ARMENIACA FRUIT (APRICOT) EXTRACT. TRITICUM AESTIVUM GERM (WHEATGERM) EXTRACT. CYDONIA OBLONGA LEAF (GUINCE) EXTRACT.  SODIUM HYALURONATE. GLYCERIN. PROPYLENE GLYCOL. PARFUM. PHENOXYETHANOL. ETHYLHEXYLGLYCERIN. TETRASODIUM EDTA. XANTHAN GUM.

PLANT EXTRACTS AND SCIENTIFIC REFERENCES:

Quince Seed: Ayva tohumu ekstraktının kırışık önlenmesine yardımcı olduğu: Iriyama, Shunsuke. “Oral preparation, injection preparation, external skin preparation and cosmetic method for preventing or improving wrinkles.” U.S. Patent Application No. 12.736.319. isimli çalışmada gösterilmiştir.

Wheat Seed: Buğday tohumu ekstraktının cilt lekeleri üzerindeki etkisi: Rona, C., F. Vailati, and E. Berardesca. “The cosmetic treatment of wrinkles.”, Journal of Cosmetic Dermatology, 3.1 (2004): 26-34. isimli çalışmada gösterilmiştir.

Pomegranate Seeds: Nar tohumu ekstraktının cilt pürüssüzlüğü üzerine etkisi: Miguel, Maria Graça, Maria A. Neves, and Maria Dulce Antunes. “Pomegranate (Punica granatum L.): A medicinal plant with myriad biological properties-A short review.”, Journal of Medicinal Plants Research, 4.25 (2010): 2836-2847. İsimli çalışmada gösterilmiştir.

Rosehip: Kuşburnu ekstraktının cilt elastikiyetine yardımcı etkisi: Szentmihályi, Klára, et al. “Rose hip (Rosa canina L.) oil obtained from waste hip seeds by different extraction methods.”, Bioresource Technology, 82,2 (2002): 195-201. isimli çalışmada gösterilmiştir.

Horse Chestnut: Atkestanesi ekstraktının cilt yenilemeye yardımcı etkisi: Wilkinson, J. A., and A. M. G. Brown. “Horse Chestnut–Aesculus Hippocastanum: Potential Applications in Cosmetic Skin‐care Products.”, International Journal of Cosmetic Science, 21.6 (1999): 437-447. isimli çalışmada gösterilmiştir.

e 30 ml

PARABEN İÇERMEZ

Ph:5,5

[1] Argireline peptidin kırışık önleyici etkisi hakkındaki çalışmalar için bakınız: Blanes‐Mira, C., et al. “A synthetic hexapeptide (Argireline) with antiwrinkle activity.”, International Journal of Cosmetic Science, 24.5 (2002): 303-310; Grosicki, Marek, et al. “The study of cellular cytotoxicity of argireline®-an anti-aging peptide.”, Acta Biochimica Polonica, 61.1 (2014): 29-32; Ruiz, M. A., et al. “Evaluation of the anti-wrinkle efficacy of cosmetic formulations with an anti-aging peptide (Argireline®).” Ars Pharm, 50,4 (2010): 168-176.