Sir ağda yanlış kullanım neticesinde özellikle derinin bir hayli ince ve hassas bir yapıda olduğu dudak üstü ve yanak bölgesinde deri kalkması ve yanık benzeri cilt lekeleri bırakabilmektedir. Sir ağdayı sürekli kullanan kişilerde bu yaralar ve yanıklar zamanla daha da derinleşir ve cilt lekesi benzeri bir leke izini deride kalıcı hale getirir.

Lazer & Epilasyon Lekesi:

Lazer epilasyon yanıkları neden oluşur diye merak eden kadınların hemen hepsinde ya bu lekeler oluşmaya başlamıştır, ya da bu duyduğundan sonra lazer epilasyon yaptırma fikrini gözden geçiriyordur. Öncelikli olarak şunu söylemek gerekiyor ki lazer epilasyon halen daha istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay ve en başarılı yolları arasındadır. Sadece her yöntemde olduğu gibi bazı ufak ince detaylar barındırır. Bunların en önemlileri de epilasyon uzmanları tarafından sizlere aktarılmaktadır. Operasyonun hemen ardından güneşe çıkmamak en sık yapılan hatadır ki kadınların %70’i bu hataya düşer.

Güneş Işınları
Güneş ışınlarındaki zararlı ultraviyole başlı başına insan cildine zarar verebilecek bir etkiye sahiptir. Bunun dışında ise lazerin vücudunuza verilmesi sonucunda oluşan hassasiyet kullanılır. Yani lazer uygulanan cilde güneş ışınlarının maruz bırakılması sonucunda oluşan tepkime lazerin uyguladığı noktalara özel olarak lekeler kalmasını sağlar. Bu lekeler ise zaman içinde cildin hassas olmasından ötürü hemen koyulaşır ve hatta kabuk bağlayabilir.

Radyasyon
Yine güneş ışınları kadar tehlikelidir ve lazer uygulanmış cildin uzak tutulması gereken bir etki yaratır. Ortaya çıkacak reaksiyonun yine aynı olacağından ötürü lazer epilasyon yanıkları sorunu yaşamamak adına dikkat edilmesi önerilir.

Yanlış Kullanım
Epilasyon uzmanınız ya da cildiye uzmanınız lazer epilasyon yanığı olmaması adına epilasyonun seans bitiminde size bir ilaç önerir. Bu ilaç kapsamında da tıpkı güneşe çıkmamanız gerektiği gibi krem ya da losyon formundaki ürünü kullanmanız gerekir. Fakat bunu kullanmamak, başka bir alternatif kullanmak, sizin cildinize iyi gelmeyecek farklı ürünler tercih etmek bu lekeler için davetiye çıkarır.

Yanlış Uygulama
Lazer epilasyon türleri birden fazladır ve her cilt tipine aynı seviyede aynı şekilde uygulanamaz. Profesyonel olan lazer epilasyon merkezleri bilhassa büyük şehirlerde tam teçhizat hizmet sunar. Ancak daha ufak olduğu için daha ucuza epilasyon yapan, bu raddede de cazip gözüken yerlerde lazer epilasyon yanıkları ile ayrılmanız olağandır.

Cilt Hassasiyeti
Kesinlikle epilasyondan önce yapılması gereken bir test olarak düşünülebilir. Cildinizin bunu kaldırıp kaldıramayacağına bakarak ona uygun tedavi yöntemleri belirlenmelidir. Aksi halde lazer epilasyon yanıkları kaçınılmaz olur. Dolayısıyla cilt hassasiyetinizden kaynaklanan bu lekelerin sonuçları daha ağır olabilmektedir.

Seans Sıklığı
Lazer epilasyon yanıkları oluşması için uzun bir süre buna maruz kalmanız gerektiğini söylemeliyiz. Özellikle 6 ve 12 seansa kadar uzamakta olan epilasyon ritüelleri vardır. Bu merkezlerin uyguladığı bir fiyat taktiğinden ziyade cildinizin deformasyonunu engellemek adına konulmuş bir sınırdır. Her zaman belirli bir dozajın altında ışımaya maruz kalmış olursunuz. Ancak seansların ardı ardına yapılması, cildin gereğinden fazla lazere maruz bırakılması akabinde lazer epilasyon yanık izleri ile tanışmanıza olanak verir.

Kozmetra Leke Kremi

225,00 280,00 

Stokta

Kozmetra 2016 Yılı İtibariyle European Parliament of Enterprises (EPE), Üyesi Tek Türk Dermokozmetik Firmasıdı

Sıklıkla Beraber Alınanlar

Kozmetra Leke Kremi Arbutin içerikli özel formülü ile güneş kaynaklı lekelerden, çillerinizden, , siyah noktalardan, hamilelikten kaynaklanan lekelerinizden, ağda ve epilasyon lekelerinden, özellikle ellerde oluşan yaşlılık lekelerinden ve ciltte oluşan renk tonu farklılıklarından kurtulup pürüzsüz ve duru bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacak leke giderici kremdir.

Kullanım şekli:

Temiz ve kuru cilde dairesel hareketlerle uygulayınız. Gözle görülür sonuç için en az 3 hafta gece yatmadan önce düzenli olarak kullanınız.

Cildinizi temizlemek için önce KOZMETRATURQUOISE DERMOLIQUID yüz yıkama jeli ardından da KOZMETRA TURQUOISE DERMOTONIC ile temizlemeyi deneyin!

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Orijinal ambalajında saklayınız. Kapağını açık bırakmayınız.

PH 5,5

Etken maddeler:

Cilt lekelerine karşı özel olarak geliştirilmiş DNA5 EMERALD leke kremi. İçerdiği pigmentasyon azaltıcı etken maddeler, ARBUTIN, ACTIVE WHITE ve E vitaminleri sayesinde kahverengi ve koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olurken, cilt tonundaki düzensizlikleri eşitler, yeni leke oluşumunu azaltır. Cildinize parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.

Japonya’da yapılan bir laboratuar çalışmasında cilt lekeleri üzerinde %40 etkili bitkisel arbutin’in etkileri ortaya koyuldu. Bitkilsel arbutin deri hücrelerinin kalbinde “yeni bir hayat” anlamında rol oynayan güçlü ve özel bileşimdir, doğal bitkilerden elde edilir. Bitkisel leke giderici olarak da tanımlanan bitkisel arbutin, biyolojik teknoloji ile kozmetikte ciltte renk açma özelliği en etkin maddedir. Cildin vazgeçilmez fonksiyonlarının optimum gelişimi için enerjinin (ATP) arttırılmasını destekler ve hücreler arası iletişim ağının doğru olarak yeniden kurulmasına yardımcı olur. Cilt lekelerinin gözle görülür şekilde azalmasında önemli bir etkendir.[1]

Cilde nasıl etki ediyor?

Bitkisel arbutin ciltteki fazla melanini renksiz maddeyle değiştirir ve yine bazı enzimlerle birleşip fazla tyrosinoksidasyonunu engeller. Yani güneş sebebi ile ciltte oluşan hasarı ve cilt yaralanmalarını, üst deride koyu renk oluşturmasına neden olan, melanin miktarının artmasını engeller.[2]

Arbutin ve Cilt Lekeleri

Cilt Lekeleri için Arbutin kullananlar, ikinci aydan itibaren Arbutinin faydalarını gözle görmeye başlarlar.  Bitkisel Arbutin cildin bu yenilenme sürecinde melanin üretiminde görev alan tirozinaz enzimini baskılayarak yeni gelen cildin daha lekesiz ve aydınlık olmasını sağlar.

Her cilt türü ve yaş grubunun kullanımına uygundur.

DNA5 EMERALD Leke Giderici Krem İçin Öneriler

Güneş korunmasına ihtiyacı olan kişilere, günlük bakım kremi olarak WHITE EMERALD SPF30 gündüz bakım kremi kullanması tavsiye edilmektedir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Bugüne dek DNA5 EMERALD tüketicilerinde herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Ancak, tüm kozmetik ürünlerinde olabileceği gibi, DNA5 EMERALD ürünlerinin içerdiği maddelere karşı hassasiyeti olan kişilerde yan etki görülebilir.

[1]Arbutin hakkında bahsi geçen araştırma için bakınız: Thongchai, Wisanu, BonsomLiawruangrath, andSaisuneeLiawruangrath. “High-performanceliquidchromatographicdetermination of arbutin in skin-whiteningcreamsandmedicinalplantextracts.”, Journal of CosmeticScience, 58,1 (2007): 35-44. [2]Arbutin’inmelanin üzerindeki etkisini görmek için bakınız: Sugimoto, Kazuhisa, et al. “InhibitoryEffects of. ALPHA.-Arbutin on MelaninSynthesis in Cultured Human MelanomaCellsand a Three-Dimensional Human Skin Model.”, BiologicalandPharmaceuticalBulletin, 27.4 (2004): 510-514.

Whatsapp Destek
Sohbeti Başlat