Hamilelik lekeleri, hamilelik döneminde bayanlarda görülen ve kahverengi renge sahip olan lekelerdir. Bu lekelere kalıcı olmaması için zamanında tedavi uygulanması gerekir. Bu lekelerin diğer bir adı doğum lekesidir. Genel olarak yüz bölgesinde ve karında görülen bu lekeler kollarda, üst dudak çevresinde ve göğüs bölgesinde de görülebilir.

HAMİLELİK LEKELERİNİN SEBEPLERİ NELERDİR;

Hamilelik lekeleri, kadınlık hormonu olan östrojen, progesteron ve güneş ışınları nedeniyle oluşur. Hamilelik döneminde, bayanların hormonlarının yükselmesi güneş görmeyen deri üzerinde lekelenmeye neden olabilir. Aynı şekilde güneş gören yerlerde ise daha çok lekelenme görülür. Burada önemli olan okta, güneş gören kısımlarda oluşan lekelerin, güneş görmeyen kısımlarda oluşanlara göre daha zor geçmesidir. Eğer hamilelik lekesi oluşsun istemiyorsanız, bu dönemde güneş ışığına çıkmamanız gerekir. Açık tenli ve sarışın olan bayanlarda, hamilelik lekelerini oluşması daha kolaydır ve en çok bu ten renklerine sahip bayanlarda görülür. Üst dudağa yapılan ağda sonrasında da lekelenmeler olabilir. Güneş lekeleri sadece hamilelerde görülmez. Doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda bu lekerelere maruz kalabilir. Ayrıca güneş ışığına duyarlı olan maddeleri bulunduran kozmetik ürünler de bu lekelerin oluşmasını sağlar.

Kozmetra Leke Kremi

225,00 280,00 

Stokta

Kozmetra 2016 Yılı İtibariyle European Parliament of Enterprises (EPE), Üyesi Tek Türk Dermokozmetik Firmasıdı

Sıklıkla Beraber Alınanlar

DNA5 EMERALD Krem

Kozmetra Leke Kremi Arbutin içerikli özel formülü ile güneş kaynaklı lekelerden, siyah noktalardan, ağda ve epilasyon lekelerinden, özellikle ellerde oluşan yaşlılık lekelerinden ve ciltte oluşan renk tonu farklılıklarından kurtulup pürüzsüz ve duru bir cilde kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Kullanım şekli:

Temiz ve kuru cilde dairesel hareketlerle uygulayınız. Gözle görülür sonuç için en az 3 hafta gece yatmadan önce düzenli olarak kullanınız.

Cildinizi temizlemek için önce KOZMETRATURQUOISE DERMOLIQUID yüz yıkama jeli ardından da KOZMETRA TURQUOISE DERMOTONIC ile temizlemeyi deneyin!

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Orijinal ambalajında saklayınız. Kapağını açık bırakmayınız.

PH 5,5

Etken maddeler:

Cilt lekelerine karşı özel olarak geliştirilmiş DNA5 EMERALD leke kremi. İçerdiği, ARBUTIN, ACTIVE WHITE ve E vitaminleri sayesinde kahverengi ve koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olurken, cilt tonundaki düzensizlikleri eşitler, yeni leke oluşumunu azaltır. Cildinize parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.

[1]Arbutin hakkında bahsi geçen araştırma için bakınız: Thongchai, Wisanu, BonsomLiawruangrath, andSaisuneeLiawruangrath. “High-performanceliquidchromatographicdetermination of arbutin in skin-whiteningcreamsandmedicinalplantextracts.”, Journal of CosmeticScience, 58,1 (2007): 35-44. [2]Arbutin’inmelanin üzerindeki etkisini görmek için bakınız: Sugimoto, Kazuhisa, et al. “InhibitoryEffects of. ALPHA.-Arbutin on MelaninSynthesis in Cultured Human MelanomaCellsand a Three-Dimensional Human Skin Model.”, BiologicalandPharmaceuticalBulletin, 27.4 (2004): 510-514.

Whatsapp Destek
Sohbeti Başlat