Pek çok kadının memeleri yaşla canlılığını kaybeder. Memeleri çok büyük olan kadınlar bu konuda belirli derecede daha erken ve daha fazla etkilenirler. Bu durumun nedenleri sadece memeyi tutan bağlara ve meme büyüklüğüne bağlı değildir. Daha önemlisi deri esnekliği ve meme sertliği gibi irsi olarak geçen özellikler (karakteristikler), yani memelerde daha hafif olan yağlar ile daha ağır olan süt bezleri arasındaki orandır. Yaşlı kadınlarda memelerin sarkmasına bir eğilim vardır. Sarkma meme sertliğinin sağlanmasında önemli rol oynayan süt bezleri dokusunda kısmı bozulmalar ve memeleri göğüste adalelere bağlayan dokuların gerginliğinde azalmalar nedeni ile oluşur. Hayatın erken evrelerinde alınacak önlemler ileri yaşlarda memeyi sarkmadan koruyabilir veya en azından azaltabilir. Bu önlemler hamilelik ve emzirme sırasında destekleyici sutyenler kullanmak ve egzersiz yapmaktır. Meme sarkması birçok değişen sebeplere bağlı olarak meydana gelmektedir. Bunlar hamilelikler, emzirme durumu, hızlı olarak zayıflama, genetik faktörler, yer çekimi ve yaştır.

Bütün vücut dokuları zamanla yer çekimi etkilerine maruz kalırlar. Memeler dış bir organ olduğundan ve dış etkenlerden korunamadığından zamanla değişikliklere uğrarlar. Bu etkiler sonucunda memeleri destekleyen bağların gevşemesi de sarkmaya neden olabilir. Emzirme de meme sarkmasına diğer bir etkendir. Emzirme sırasında memenin aylarca süren genişlemesi ve kasılması buna yatkın kadınlarda zamanla memede sarkmaya sebep olabilir. Bazı kadınlar da sarkmaya kilo değişmeleri, genetik faktörler ve birden fazla hamilelikler dolayısı ile maruz kalabilirler. Meme sarkmasının diğer bir sebebi de menopozda görülen estrojen hormonu seviyelerinde azalmadır. Bu azalma vücutta bütün dokularda olduğu gibi memelerde de büyüklük ve dolulukta azalmaya neden olur. Menopozda süt üretme süreci de durmuş vaziyettedir. Diğer taraftan memelerdeki bağ dokusu fibroz bir protein olan kollajenden yapılmıştır ve bunun sağlıklı olarak çalışması için estrojene ihtiyaç vardır. Estorjen olmayınca kollajen kurumaya başlar ve esnekliğini kaybeder. Hem hamilelikte hem de menopoza yaklaşıldığında memelerde daha fazla sarkma görülür. Hamilelikte yumurtalıklar ve plasenta tarafından salgılanan estrojen ve projesteron hormonları memenin yağ dokusu içinde 15–20 adet süt salgılayan bezleri taşıyan lobları uyarırlar. Bu değişiklikler devamlı olup memelerin büyüklüğüne ve sertliğine katkıda bulunurlar. Menopoza gelince estrojen ve projesteron hormonlarında düşme memelerde süt bezleri (loblar) ve süt kanallarının artık çalışmayı bırakmasına neden olur. Sonuç olarak memeler büzüşür ve yağ dokusu yer çekiminin etkisine uygun olarak sarkar. Şükürler olsun ki sarkık ve üzerinde gerilme çizgileri olan memeleri bu durumdan korumak veya geri döndürmek için tedavi yolları vardır. Memelerin erken sarkması memeleri askıya alan ve destekleyen Cooper bağlarının fazla gerilmesi ve gevşemesi sonucu olur.

Meme düşmesi (ptosis) de derinin ve askılayan bağların gevşemesi sonucu meydana gelir. Yer çekimi ve memelerin ağırlığıda zamanla olumsuz etkilerini gösterirler. Sarkma-düşme ayrıca meme dokusunun hacminin azalması sonucu oluşur. Bu da gebelikten veya aşırı kilo kaybından sonra görülür. Meme sarkmasının sebeplerinden biride yaşlanmaktır. Yaşlandıkça deri de yaşlanır ve gençlikte sahip olduğu esnekliği kaybederek daha az esnek bir hale gelir. Bu sebepten dolayı pek çok yaşlı kadının sarkan memeleri vardır. Eğer siz genç bir hanımsanız ve sarkan memeleriniz varsa bunun birkaç nedeni vardır. Kullandığınız sütyenden yeterli destek alamıyorsanız veya hiç sütyen kullanmıyorsanız memeleriniz destek yoksunluğundan sarkmaya başlayabilir. Bu durum bilhassa büyük memeli veya uygun bir sporcu sütyeni kullanmadan spor yapan hanımlar için doğrudur. Bazı genç hanımlarda meme sarkmasının üçüncü sebebi doğumdan sonra meme büyüklüğünde belirgin artma olmasıdır. Emzirmeye hazırlanan kadınların memeleri süt ile dolar ve genel olarak büyür, emzirme sonlanınca memeler eski büyüklüğüne döner.

Kozmetra Göğüs ve Kalça Toparlayıcı Krem

195,00 220,00 

Stokta yok

Kozmetra 2016 Yılı İtibariyle European Parliament of Enterprises (EPE), Üyesi Tek Türk Dermokozmetik Firmasıdır.

Kategori:

Vücut Kontürünü Düzenleyici

Kozmetra LIFT&TIGHT vücut kontürünü düzenleyici krem içeriğindeki küçük moleküllü hyaluronik asit, sıkılaştırıcı ve toparlayıcı aktif etkenler, dexpanthenol (Provitamin B5), tocopherol (Vitamin E) ve gliserin ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde tüm ciltler için çok yönlü bakım yapmaya, cildi sıkılaştırmaya, 24 saat boyunca beslemeye, nemlendirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olur. Böylece göğüslerin ve kalçalarının daha sıkı ve bakımlı görünmesini sağlayarak pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

ÜRÜN AÇIKLAMASI
Kozmetra LIFT&TIGHT vücut kontürünü düzenleyici krem elastikiyet kaybı sorunlarında nem kazandırmaya ve sıkılaştırmaya yardımcı bir bakım kremidir. Böylece vücut hatlarının daha dik ve canlı görünmesini destekleyicidir.

Kozmetra LIFT&TIGHT vücut kontürünü düzenleyici krem sarkmış olan göğüslerin toparlanmasını ve hacim verme özelliği ile göğüslerin daha dolgun görünmesini sağlamaya yardımcı olur. Formülünde yer alan Apidophilin ve içeriğindeki aktifler göğüsteki doğal yapının güçlenmesine ve bu sayede göğüslerin yeniden şekillenmesine ve daha dolgun görünmelerine yardımcı olur.

UYGULAMA BÖLGELERİ
Kozmetra LIFT&TIGHT vücut kontürünü düzenleyici krem vücudumuzda oluşan portakal görünümlü, selülit oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
• Sarkmış olan bölgelerin (özellikle dekolte bölgesinin) toparlanmasına,
• Selülitlerin oluşumunun giderilmesine,
• Ciltte elastikiyet ve sıkılaşma sağlanmasına,
• Cilt yüzeyinin düzleştirilmesine, pürüzsüz bir cilt oluşumuna,
• Ciltte ferahlık, canlılık hissinin sağlanmasına,
• Ciltte kaybolmuş nem kaybını ihtiyacı oranında giderilmesine yardımcı olur.

KULLANIM ŞEKLİ
Uygulanacağı bölge temiz ve kuru olmalıdır. Her kullanım anında 1-2 gram, yani bir fıstık
büyüklüğünde, olmak üzere sabah ve akşam bir kere kullanılır. Kremi, vücudunuza
saat tersi yönünde sürün (Göğüs bölgesinde: göğüslerin alt kısmından
başlayarak, göğüs uçlarına değmeden, dairesel hareketlerle masaj yaparak
uygulanır). Kremi iyice yedirdikten sonra beş dakika boyunca göğüslerinize
masaj yapın. Emilim sağlanıncaya kadar masajın uygulanması, ürünün etkinliğini
arttırma açısından önemlidir. Uygulamadan beş dakika kadar önce bölgenin ılık
havlu ile kompresi, derinin gözeneklerinin açılmasına ve buna bağlı olarak
aktif bileşenlerin deriye daha hızlı nüfuz ederek etkilerini daha çabuk
göstermelerini sağlar.

ÖZEL İÇERİK MADDELERİ
Çemen Özü: Doğal östrojen içeriğinden dolayı göğüs ve kalçaların daha dik ve dolgun bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Apidophilin: Göğüsteki doğal yapının güçlenmesine ve bu sayede göğüslerin yeniden şekillenmesine ve daha dolgun görünmelerine yardımcı olur.

Pirinç Özü: İçeriğindeki fitik asitten dolayı ciltte oluşan güneş lekelerini, yaşlılık lekelerini azaltmaya yardımcıdır. Cildin tek ton görünmesini sağlar. Gözenekleri daraltır, peeling etkisi vardır. Cilde parlaklık verir ve sıkılaştırır.

Rezene Özü: Ödem oluşumunu azaltır ve dolaşımı arttırır. Cilt pürüzlerini giderir. Selülit önleyici ve yok edici etkisi vardır. İyi bir antiseptiktir.

Civanperçemi: Cildi pürüzsüzleştirir ve gözenek sıkılaştırır. Kan dolaşımını hızlandırarak selülitleri yok etmeye ve önlemeye yardımcıdır.

Allantoin: Deriyi korur. Hücre yenilenmesini uyararak yara iyileşmesine yardım eder. Ölü cilt
hücrelerini temizler. Cildi yatıştırır. Doku yenilenmesini hızlandırır. Nemlendiricidir.

Shea Butter: İçeriğindeki A, E ve F vitaminleri ile cildin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlar. SPF6 değerinde güneş ışınlarından koruma özelliğine sahiptir. Cilt tarafından kolay emilir.

Tatlı Badem Yağı: Lekelerin giderilmesi için, gözenekleri genişleyen, kuru, ihmal edilmiş ve pullanmış ciltler için faydalıdır. Tatlı bademyağı, E vitamini ve mineraller açısından zengindir. Selülit görünümünün giderilmesine yardımcı olur. Cildin elastikiyetini ve diriliğini arttırır.

Hayıt otu özü: Östrojen dengeler ve bu sayede göğüs ve kalça dolgunlaştırır.

Arnithine: Vücudun kas kütlesi ve dokusunu korumasına yardımcı olan bir aminoasittir.

Tokoferil Asetat (E vitamini): Antioksidan özelliği dolayısıyla serbest radikalleri bağlayarak
ciltten uzaklaştırır. Cilt kontürünün düzenlenmesi ve sıkılaştırılmasına katkı sağlar.

DEIONIZED WATER/AQUA. FENUGREEK EXTRACT. RICE EXTRACT. FENNEL EXTRACT. CASTE EXTRACT. MILFOIL EXTRACT. PROPANEDIOL (and) ORNITHINE (and) PHOSPOLIPIDS (and) GLYCOLIPIDS. GLYCERYL MONO STEARATE. CETEARETH 25. CETYL STEARYL ALCOHOL70/30. DIMETHICONE. CAPRYLIC/CAPRYL TRIGLISERID. DEXPANTHENOL(VİTAMİN-B5). ALLANTOIN

ga('create', 'UA-89219526-3', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Ara