Kuperoz; deri altında özellikle yüz bölgesinde kılcal damarların genişlemesi ve cilt üzerinde kırmızı renkli çatlaklar halinde kendini göstermesidir. Görselliği olumsuz etkileyen bu rahatsızlık kılcal damar genişlemesinin bir etkisi olarak metabolizman bir rahatsızlık olsa da cildin sağlığını etkilediği ve ileri vadede cilde besin taşıyan bu damarların vasfını kaybetmesi ile cildin besinsiz kalması ihtimali vardır.

Açık renk ve hassas cilde sahip olanlar, sık sık yanaklar, alın, burun ve elmacık kemikleri üzerindeki kızarıklıklardan yakınırlar.

Kılcal damarların genişlemesi, aşırı miktarda kanın geçişine neden olur. Yarım saat kadar sonra kaybolacak kızarıklıklar ortaya çıkar. Bu genişleme kalıcı olduğu zaman, kuperozdan söz edilir. Bu durum, kılcal damarlarda kontrol altına alınması gereken bir hassasiyet olduğu anlamına gelir.

Sıklıkla Beraber Alınanlar

ANTI-AGING + LEKELERE KARŞI + GÜNEŞ KORUYUCU

• Anti-aging,
• SPF 30 UV ışınlarına karşı cildin korunmasında,
• Pürüzsüzleştirici, nemlendirici,
• Işıltı sağlayıcı ve canlandırıcı günlük bakım kremi.

Cildinize at kestanesi özü, aynı safa çiçeği özü, sarı kantaron özü, E Vitamini kompleksi, küçük moleküllü hyaluronic asit, shea butter ve D-Panthenol ile gerekli günlük bakımı yapar. UVA ve UVB ışınlarına karşı filtrelerle cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korur.

UV IŞINLARININ ZARARLARINA KARŞI KORUMA SAĞLAMAK İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ ETKİLİ FORMÜLASYON.

Whatsapp Destek
Sohbeti Başlat