Bize Dair

“KOZMETRA’nın tohumları 2005 yılında kurucumuz Mülkiye Alagöz’ün Hollanda’da ilk kliniğini açması ile atılmıştır. Kozmetra eğitimi, insan sağlığını ve çevre duyarlığını ön planda tutan şirket politikasıyla kısa sürede Hollanda’da kabul görmüştür. Hollanda’daki klinik sayısını süreç içerisinde artırmıştır. Kurucumuz Hollanda’daki başarısını Türkiye’ye de taşımıştır.”

2012 yılında İzmir’de kurulan şirketimiz Avrupa’da gerçekleştirilen AR-GE çalışmalarını Türkiye’ye taşımıştır. Şirketimiz cilt sağlığını güçlendiren dermokozmetik ürünlerin üretim ve dağıtımını yapmaktadır. Kozmetra marka tescilini almıştır. KOZMETRA’nın ürettiği ve ithal ettiği hiçbir ürün hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Türk pazarına sunulan tüm ithal ürünlerimiz CE sertifikalıdır. Medikal ve kozmetik sektörlerinde gözlemlenen hızlı teknolojik dönüşümü takip eden KOZMETRA, bu alandaki AR-GE faaliyetlerini takip etmektedir. Şirketimiz sektördeki son teknolojik gelişimleri Türk pazarına sunmayı kendine misyon edinmiştir. Kozmetra, Lobin World ile DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW)’nin Hyatt Arlington Hotel Washington D.C / USA’da organize ettiği “3rd International World Quality Summit” zirvesinde 2014 Dünya Kalite Ödülü’nü kazanmıştır.

2016 yılı itibariyle Kozmetra European Parliament of Enterprises (EPE), EUROCHAMBRES üyesi olan tek Türk dermokozmetik firmasıdır.

Vizyon

KOZMETRA Dermoclinic insan sağlığını ön planda tutan, ürünleri ile insan cildinde meydana gelen olumsuz gelişmeleri tedavi ederek, daha sağlıklı bir vücuda kavuşmanın her bireyin hakkı olduğuna inanan ve bu yolda bilimsel çalışmalar yürüten bir firmadır. Bu bağlamda vizyonumuz her bireyin hakkı olan sağlıklı bir vücut yapısına kavuşmasına yardımcı olmaktır.