Diğer adı Lentigo olan yaşlılık lekeleri, sırt, yüz, el ve boyun bölgesinde görülen açık ya da koyu kahverengi renklerde olan lekelerdir. Genellikle 40- 50’li yaşlarda görülmekle birlikte nadir de olsa 30’lu yaşlarda görülebilme riski vardır. Lentigo deride oluşan bir renk bozukluğu hastalığıdır. Bir kişide lentigo oluşması genetik yatkınlığa bağlıdır. Açık ten rengi olan kişilerde koyu tenlilere oranla daha sık rastlanılır.

Yaşlılık lekeleri irili ufaklı boyutlarda, üzeri pürüzlü kahverengi lekelerdir. Kişilerde görülmesi genetik yatkınlık ile birlikte, geçmişteki güneşlenme oranına bağlıdır. Yani genç yaşta güneş ışınlarına daha fazla maruz kalan kişilerde yaşlılık lekelerine daha sık rastlanır. Bazen yaşlılık lekeleri toplu bir şekilde ve bir anda ortaya çıkar bu gibi durumlarda doktora danışılmalı ve bir iç hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığı araştırılmalıdır.

Yaşlılık lekelerinin oluşumunda etkili diğer bir faktör ise alkol ve tütün kullanımıdır. Bu gibi maddeler ciltte serbest radikal oluşumu hızlandırdığı için yaşlılık lekelerinin oluşmasına sebep olurlar.

Yaşlılık lekesi oluşumundan kaçınmak için yapılacak en önemli şey güneşten korunmaktır. Bunun için güneş koruyucuları düzenli olarak kullanabilirsiniz. Şapka ve güneş gözlüğü kullanmaya önem vermelisiniz. Cildin nemlenmesine dikkat etmek, özellikle 30 lu yaşlardan itibaren nemlendirici kremlerle cildi beslemek ise diğer bir önleyici yöntemdir.

Kozmetra Leke Kremi

225,00 280,00 

Stokta

Kozmetra 2016 Yılı İtibariyle European Parliament of Enterprises (EPE), Üyesi Tek Türk Dermokozmetik Firmasıdı

Sıklıkla Beraber Alınanlar

DNA5 EMERALD Krem

Kozmetra Leke Kremi Arbutin içerikli özel formülü ile güneş kaynaklı lekelerden, siyah noktalardan, ağda ve epilasyon lekelerinden, özellikle ellerde oluşan yaşlılık lekelerinden ve ciltte oluşan renk tonu farklılıklarından kurtulup pürüzsüz ve duru bir cilde kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Kullanım şekli:

Temiz ve kuru cilde dairesel hareketlerle uygulayınız. Gözle görülür sonuç için en az 3 hafta gece yatmadan önce düzenli olarak kullanınız.

Cildinizi temizlemek için önce KOZMETRATURQUOISE DERMOLIQUID yüz yıkama jeli ardından da KOZMETRA TURQUOISE DERMOTONIC ile temizlemeyi deneyin!

Güneş ışığına maruz bırakmayınız. Orijinal ambalajında saklayınız. Kapağını açık bırakmayınız.

PH 5,5

Etken maddeler:

Cilt lekelerine karşı özel olarak geliştirilmiş DNA5 EMERALD leke kremi. İçerdiği, ARBUTIN, ACTIVE WHITE ve E vitaminleri sayesinde kahverengi ve koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olurken, cilt tonundaki düzensizlikleri eşitler, yeni leke oluşumunu azaltır. Cildinize parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.

[1]Arbutin hakkında bahsi geçen araştırma için bakınız: Thongchai, Wisanu, BonsomLiawruangrath, andSaisuneeLiawruangrath. “High-performanceliquidchromatographicdetermination of arbutin in skin-whiteningcreamsandmedicinalplantextracts.”, Journal of CosmeticScience, 58,1 (2007): 35-44. [2]Arbutin’inmelanin üzerindeki etkisini görmek için bakınız: Sugimoto, Kazuhisa, et al. “InhibitoryEffects of. ALPHA.-Arbutin on MelaninSynthesis in Cultured Human MelanomaCellsand a Three-Dimensional Human Skin Model.”, BiologicalandPharmaceuticalBulletin, 27.4 (2004): 510-514.

Whatsapp Destek
Sohbeti Başlat